poster

Soul Man

Soul Man (1986)

Komedi, Romance | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Steve Miner

Vlerësimi: 5.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 6/10
(2 Voto)

PËRMBLEDHJE

Sadly, all good things must come to an end, and now, the party is over for the carefree, pampered, and very white California kid, Mark Watson. As a result, with his self-made millionaire father refusing to pay the tuition to attend the prestigious Harvard Law School, Mark's only hope rests on a full scholarship intended for an African-American applicant, and a bunch of tanning pills. Now, with his curly perm and the dark complexion, Mark can fraudulently make his dream come true; however, has Mark ever considered the ramifications, moral and legal, of his deception?

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Shoku i saj më i mirë (2008)

  Sot
  image
  Kritikja cinike muzikore Mary, e cila nuk e ka marrë akoma veten nga martesa e saj e dështuar, refuzon ta hapë përsëri zemrën. Por kur ngel e bllokuar rrugës me...
 • Kohtunik (2019)

  Sot
  image
  The Judge (Mait Malmsten) is a man who represents strict rules and laws in the courtroom. However, his own personal life is an absolute mess. After the judge...
 • Misionari (2009)

  Sot
  image
  Komedi; Jean-Marie Bigard, David Strajmayster, Thiam Aïssatou; Një person që sapo ka dalë nga burgu pas dënimit që ka kryer për vjedhjen e një pasurie të madhe...
 • Moskau Einfach! (2020)

  Sot
  image
  Zurich, 1989. A dutiful policeman is tasked with gathering information on the city's left-wing theatre people. But soon he falls in love with the actress Odile,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.