poster

Metamorphosis

Metamorphosis (2007)

Dramë, Horror, Fantazi, Thriller | Gjermani, Hungari, Mbretëria e Bashkuar
Regjia: Jeno Hodi

Vlerësimi i përdoruesit: 4.2/10
(114 Voto)

PËRMBLEDHJE

In the Seventeenth Century, while Hungary is fighting the Turks, the population of a small village in the Carpathian Mountains faces the evil Countess Elizabeth Bathory, accused of drinking and bathing in blood of virgin women. Count Thurzo imprisons the Countess in the tower of a monastery and brings her daughter to live with him. In the present days, Keith is writing a book about Countess Elizabeth Bathory and traveling through Hungary with his friends J.J. and Kim researching her life. While trying to find the monastery, he meets the gorgeous and seductive Elizabeth, who guides the trio to the place. Keith and Elizabeth fall in love for each other, and after a car accident, they have a supernatural journey with revelations and fatalities.

Fotot

Metamorphosis

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Heshtja (2019)

  image
  Stanley Tucci, Kiernan Shipka. Ndërsa bota është nën sulmin e krijesave vdekjeprurëse që gjuajnë prenë e tyre nga zhurmat, një adoleshente shurdhe dhe familja e...
 • The Terror (1963)

  image
  France, 18th century. Lieutenant Andre Duvalier (Jack Nicholson) has been accidentally separated from his regiment. He is wandering near the coast when he sees a...
 • Magjia (2020)

  image
  Një burrë zgjohet nga një aksident ajror i plagosur dhe pa familjen pranë. I mbyllur në papafingon e një të moshuareje misteroze që i premton shërim përmes...
 • Medusa (2021)

  image
  Today, Brazil. Mariana, 21 years old, belongs to a world where she must do her utmost to keep up the appearance of a perfect woman. In order to resist temptation,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.