poster

Kronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe Garderoba

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)

Aventure, Familjar, Fantazi | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Mbretëria e Bashkuar

Vlerësimi: 6.9/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.64/10
(86 Voto)

PËRMBLEDHJE

Katër fëmijë të së njëjtës familje duhet të largohen nga qyteti për shkak të luftës së parë botërore. Një grua dhe një profesor i çojnë fëmijët në shtëpinë e tyre. Teksa luanin kukafshehthi, Lusi gjen një gardërobë ku mund të fshihet. Ajo futet dhe del disa herë në gardërobë dhe gjen një vend që quhet Narnia. Pasi futet dy herë, katër fëmijët futen së bashku për herë të fundit. Ata ndeshen me ujqër, takojnë kafshë që flasin, ndeshin një shtrigë të bardhë dhe një luan të mrekullueshëm që quhet "Alsan" A do të shënojë ky fundin e udhëtimit të tyre për në Narnia apo vendosin që të qëndrojnë atje?

Fotot

Kronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe GarderobaKronika e Narnias - Luani, Shtirga, dhe Garderoba

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Bandat e Saskvoçit (2006)

  Sot
  image
  Tre miq të mrekulluar nga bota e fantazisë shkojnë në pyll, ku gjejnë gjurmë këmbe të mëdha, jo tipike. Kjo përbën për ta një prove të pamohueshme të egzistencës...
 • Hajdi (2015)

  Sot
  image
  E shumëdashura Haidi vjen në ekranin e madh! Me më shumë se 50 milion libra të shitura në mbarë botën dhe të përkthyera në më shumë se 50 gjuhë, Haidi është...
 • Luhatësi dhe shpendi i akullt (2010)

  Sot
  image
  Bariu gjerman Sniff është rritur nga Tomi. Ai e ka mësuar shumë qenin e vet dhe bashkë me të dashurën e vet përjetojnë shumë aventura interesante.
 • Tregime që marrin jetë (2015)

  Sot
  image
  Një i ri dashurohet me mbesën e një autori librash më të shitur për momentin "Goosebumps". Ai eshte misterioz dhe i çuditshëm pasi përbindëshat e imagjinatës së...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.