Vlerësimi: 4.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.2/10
(15 Voto)

PËRMBLEDHJE

Two years ago the boy Jesse helped the whale Willy to jump into freedom. Jesse enjoys the life with his adoptive parents, when his half-brother Elvis arrives because of the death of their mother. During a camping trip Jesse meets Willy again, as well as his Indian friend Randolph. A tender love develops between Jesse and Rudolph's goddaughter Nadine. Suddenly a crashed oil tanker endangers the whales, and several animal and human lives have to be saved as well when the oil catches fire.

Fotot

Uilli i Lirë 2: Aventura

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ishulli i përshpëritjeve (2007)

  Sot
  image
  Katërmbëdhjetëvjeçarja Sam Dalton merr vendim për të shpëtuar shtëpinë e saj të vetme, të shkatërruar dhe të mbuluar me hi, rancho Princesha Romake. Sami i...
 • Balada e Mugëtirës - Lindja, Pjesa e Dytë (2012)

  Sot
  image
  Pas një dasme të mrekullueshme, Eduardi dhe Bela nisen për muajin e tyre të mjaltit në ishullin Esme. Ata do të befasohen kur Bela mëson se është shtatzënë, diçka...
 • Fajkoi prej gjalpë kikiriku (2019)

  Sot
  image
  Shia LaBeouf, Dakota Johnson. Një histori moderne e stilit të Mark Tuejnit. Një i ri me sindromën Daun arratiset për realizuar ëndrrën e tij. Një kthesë e...
 • 7 Vjet Në Tibet (1997)

  Sot
  image
  Një histori e vërtetë, ajo e Heinrich Harrer. Një eksplorues i cili u zhduk për 7 vjet. Një udhëtim i mrekullueshëm që nisi aty ku bota mbaronte. Miqësia me Dalai...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.