Vlerësimi: 7.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.5/10
(2 Voto)

PËRMBLEDHJE

DJ and Rodney don't like each other from the start. Rodney thinks DJ is an ignorant white farm boy, and DJ thinks Rodney acts too smart for his own good. After a school bus scuffle between the two, DJ's father and Rodney's grandmother come up with a clever solution that brings the boys closer than either of them would like. Living in Canaan, Texas in the 1960s does not make it easy for a black boy and a white boy to forge a friendship. It is only amid the magic of an unforgettable Christmas that DJ and Rodney discover a land of milk and honey where hope and love make all the difference.

Fotot

Christmas in Canaan

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Tornado (2009)

  image
  Pjeri, një njeri i ri i dëshpëruar, vendos ti ndihmojë Tornados, një kalë emocionalisht i torturuar. Kur Pjeri kërkon ndihmë nga një pëshpëritës kuajsh, ai niset...
 • Pas gjurmëve (1978)

  image
  Periudha e pas luftës. Fëmijët vërejnë një banor të ri, xha Lipen, në lagjen ku jetojnë. Sapo ai vendoset në këtë lagje, një tjetër person endet andej, duke...
 • Shoku ynë Tili (1981)

  image
  Tili është një nxënës i vështirë që bëhet problem për familjen dhe shkollën dhe i sjell shqetësime sidomos mësuese Besës. Fëmijë si Tili kërkojnë një kujdes të...
 • Kur hapen dyert e jetës (1986)

  image
  Bardhi, një mjek i ri, emërohet në punë në një fshat të largët malor. Ai ia del mbanë me sukses një operacioni të vështirë, me gjithë mungesën e mjeteve më...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.