poster

The Good Heart

The Good Heart (2009)

Komedi, Dramë | Danimarkë, Islandë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Francë, Gjermani
Regjia: Dagur Kari

Vlerësimi: 6.9/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7/10
(3 Voto)

PËRMBLEDHJE

After a suicide attempt, Lucas, a young homeless man in New York City, is taken in by Jacques, the gruff owner of a small bar. Jacques is on his fifth or sixth heart attack, and he wants Lucas to run the bar after he dies. Jacques has many rules: don't be friendly, don't serve walk-ins, no food or flowers or candles, put the cash in the freezer every night. Lucas, on the other hand, has a good heart: he gives his money away, he talks to customers, and, when April, a young French woman who has washed out of flight-attendant school, enters the bar chilled to the bone, Lucas takes her in. If Jacques won't tolerate April, what will Lucas do?

Fotot

The Good HeartThe Good HeartThe Good HeartThe Good HeartThe Good HeartThe Good HeartThe Good Heart

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ai, Ajo dhe babydog (2007)

  e hënë
  image
  Kur Çarli njihet me Dafin, vajzën e tij të ëndrrave, ai nuk mendonte kurrë se do të përballej me qenin e saj për ta bërë për vete. Gjatë përpjekjeve të tij për të...
 • Kështu mbaron bota (2006)

  e hënë
  image
  Kalifornia është epiqendra e një katastrofe politike dhe mjedisore, e cila rrezikon të shkatërrojë botën. Në vitin 2005, një shpërthim bërthamor shkatërron një...
 • Taverna (2012)

  e hënë
  image
  Kjo dramë/komedi argëtuese që zhvillohet në skenën kulinare emocionuese të San Fransiskos tregon Sal Sartinin, një kuzhinierë të shtënë pas punës i cili duhet të...
 • Kryetarja e bashkisë pastiçiere (2011)

  e hënë
  image
  Meri është zonja furrtare nga një qytet i vogël, e paedukuar, nënë e tre fëmijëve dhe zonjë e shkëlqyer shtëpie. Rutina e jetës së saj lëkundet në momentin, në të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.