Vlerësimi: 7.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 5/10
(2 Voto)

PËRMBLEDHJE

With minimal narration by the director and very little context this is a kaleidoscope of stunning visuals from Calcutta, a city of 8,000,000 in the late 1960's: rich and poor, exotic and mundane, secular and religious, children and adults, animate and inanimate. Given only the images, the viewer can read any meaning she or he wants into the film.

Skenaristi:
Narratori: Louis Malle
KOHËZGJATJA: 105 min

Fotot

CalcuttaCalcutta

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Doktorët e gjeneve (2017)

  image
  Çdo vit, më shumë se një milion fëmijë në botë lindin me sëmundje të shkaktuara nga një gabim i vetëm në zinxhirin tonë gjenetik. Por sot, pacientët me këto...
 • E vërteta për robotët vrasës 1 (2018)

  image
  Le të shohim se si njerëzimi po bëhet gjithnjë e më i varur nga robotët. Intervista me inxhinierë dhe filozofë, që na flasin për situata të ndryshme ku robotët...
 • Tokio Ga (1985)

  image
  Wim Wenders travels to Japan in search of the Tokyo seen in the films of Yasujirô Ozu. Ozu's own Tokyo Story (1953) is a helpful (but not mandatory) pre-requisite...
 • The Man Who Skied Down Everest (1975)

  image
  This beautifully shot, Academy Award winning film features adventurer, poet and world champion skier Yuichiro Miura in his attempt to ski down Mount Everest from...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.