PËRMBLEDHJE

Gjenerali fitimtar Maksimus është emëruar mbrojtës i Romës dhe perandorisë së saj nga perandori që po vdiste Markus Aurelius, por djali i tij i etur për pushtet, Komodusi, ka ide të tjera. Pasi i shpëtoi ekzekutimit, Maksimusi nxiton të kthehet në shtëpinë e tij në Spanjë, tepër vonë për të shpëtuar gruan dhe djalin e tij nga i njëjti urdhër. I skllavëruar dhe i trajnuar si gladiator, Maksimusi jeton vetëm që një ditë të hakmerret dhe të plotësojë amanetin e perandorit.

Fotot

GladiatoriGladiatoriGladiatoriGladiatoriGladiatoriGladiatoriGladiatoriGladiatoriGladiatori

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.