poster

Don't Worry, I'm Fine

Macht euch keine Sorgen! (2018)

Dramë | Gjermani
Regjia: Emily Atef

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.3/10

PëRMBLEDHJE

A family drama about a German teenager who leaves home totally unexpectedly to join the ranks of the so-called Islamic State (IS) in its armed struggle. When the boy's father and older brother set off on an adventurous journey to the Syrian border, they manage to find him and bring him back to Germany. However, back home, questions start being asked: did he return of his own free will, has he disassociated himself from the IS ideology, or is he in fact a 'sleeper' agent awaiting orders?

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.