poster

Mein Leben - Marcel Reich-Ranicki

Marcel Reich-Ranicki - Mein Leben (2009)

Dramë, Biografi | Gjermani
Regjia: Dror Zahavi

Vlerësimi: 6.7/10

PëRMBLEDHJE

In 1929, the 9 year old Polish Jew Marcel Reich-Ranicki is sent by his artistic mother to Berlin to study. Marcel loves the German literature and music, but in October 1938 the Nazis deport him to Poland. After the German invasion...

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.