poster

Jew-boy Levi

Viehjud Levi (1999)

Dramë | Austri, Zvicër, Gjermani
Regjia: Didi Danquart

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.1/10

PëRMBLEDHJE

Benjamin Levi (Bruno Cathomas) is a Bavarian cattle dealer traveling to pre-World War II Germany on his annual trip to a remote farming village. Levi hopes to do some business and, more importantly, win the hand of the lovely Lisbeth (Caroline Ebner). But Nazi propaganda has gripped the small community and poisoned it forever. Now, Levi and Lisbeth are targets of hate in this provocative and shocking drama.

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.