poster

Shrek

Shrek (2001)

Animacion, Aventurë, Komedi, Familjar, Fantazi, Romancë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Japoni, Francë, Kanada, Singapor, Portugali, Mbretëria e Bashkuar
Tip TV | Nesër | 10:28

Vlerësimi: 7.9/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.75/10
(77 Voto)

PËRMBLEDHJE

Historia e Shrekut kete here vjen ne formen e nje muzikali. Kur Shreku zbulon se mocalin e tij e kishin pushtuar te gjithe personazhet e perrallave, te cilet ishin debuar nga Lordi Farkuad, nis nje udhetim epik ne shoqerine e gomarit. Pas nje sere aventurash dhe shpetimit te princeshe Fiones nga dragoi qe e mbante te burgosur, Shreku rikthehet ne mocalin e tij. Por pikerisht pas kesaj aventure jeta e tij do te marre nje kthese tjeter. Ai bie ne dashuri me Fionen dhe ne fund martohen.

Fotot

ShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrekShrek

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Përgjithmonë Shrek (2010)

  image
  I mërzitur nga jeta shtëpiake, Shrek vendos të bëjë një marrëveshje me një shkurtabiq shpirtlig, i cili i premton se do ta ktheje serish ne përbindësh. Por shpejt...
 • Shrek 3 (2007)

  image
  Film i animuar i dubluar ne shqip nga aktoretme te mire shqiptare. Shrek: Genti Pjetri Gomari: Saimir Kodra, Fiona: Andeta Radi Maccoku me çizme:Bujar Asqeriu.
 • Maçoku me çizme (2011)

  image
  Një maçok i jashtëligjshëm, së bashku me shokun e tij të fëmijërisë dhe një kotele joshëse hajdute, niset në kërkim të vezëve të Patës së Artë, për të rivendosur...
 • Piratët! (2012)

  image
  Always outclassed by fierce opponents such as Cutlass Liz, Peg Leg Hastings, and Black Bellamy, the hopeless, Pirate Captain, decides it's high time he won the...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.