poster

Welcome 2 Karachi

Welcome to Karachi (2015)

Komedi, Luftë, Aksion, Krim, Thriller | Indi, Mbretëria e Bashkuar

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 4.3/10

PëRMBLEDHJE

On a drunk night, Shammi suggests that he and Kedar leave for America on a cruise, even though they laugh it off in that instance, in a freak accident by the sea, Kedar and Shammi who are supposed to manage a wedding baraat on a cruise, leave without the baraatis only to lose their direction and land up in Karachi, Pakistan.

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.