PëRMBLEDHJE

In 1841 off the coast of Massachusetts, a young whale's mother is killed by whalers. Meanwhile, a boy called Ishmael joins the crew of the ship Pequod, led by the tyrannical Captain Ahab.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Toka para kohërave (1988)

  image
  Nje dinosaur jetim i rritur nga disa kafshe te tjera bashkohet me ta ne nje udhetim te lodhshem drejt nje vendi te shenjte pasi nje meteorit shkaterron shtepine...
 • Xhastin dhe kalorësit guximtarë (2013)

  image
  Xhastin, një djalosh çapkën, ëndërron të bëhet një kalorës... Babai i tij ngulmon që Xhastin të bëhet avokat... Por pas një vizite frymëzuese tek gjyshja, ai...
 • Udhetimi i mrekullueshem i Semit (2010)

  image
  Pas suksesit të filmit 'Udhëtimi i mrekullueshëm i Semit' bëhuni gati për një gjeneratë të re heronjsh.Tashmë Semi është bërë gjysh dhe atij i duhet të kujdest...
 • Udhëtimi i mrekullueshëm i Semit 2 (2012)

  image
  Pas suksesit të filmit 'Udhëtimi i mrekullueshëm i Semit' bëhuni gati për një gjeneratë të re heronjsh...Tashmë Semi është bërë gjysh dhe atij i duhet të kujdest...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.