poster

Riddle of the Bones: Gender Revolution

Geschlechterkonflikt - Frauenbilder der Geschichte (2020)

Dokumentar | Gjermani

Vlerësimi: 7.0/10

PËRMBLEDHJE

Recent archaeological discoveries shed a light on our ancestors' way of life while putting an end to some received ideas about the distributed roles between men and women.

Regjisori: Reinhardt Beetz
KOHËZGJATJA: 53 min

Fotot

ZDFZDFZDFZDFZDFZDFZDFRiddle of the Bones: Gender RevolutionRiddle of the Bones: Gender Revolution

Rishikime


Ska rishikime

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.