PËRMBLEDHJE

në qytetin mbretëror të Nasafit, mbreti i drejtë Sharaman mbretëron me vëllanë e tij Nizan. Sharaman ka dy fëmijë, por adopton jetimin Dastan duke e bërë pjesë të familjes së tij. Vite më vonë, ushtarët e udhëhequr nga Tus, Garvis dhe Dastan do rrethojnë qytetin e shenjtë të Alamutit, të bindur nga xhaxhai i tyre. Pas pushtimit Dastani do të marrë një kamë si dhuratë për heroizmat e tij, por pas vdekjes së Mbretit do akuzohet si tradhtar. Me ndihmën e princeshës Tamira ai do të zbulojë tradhtarët gjatë një udhëtimi në kërkim të së vërtetës.

Fotot

Princi i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e KohësPrinci i Persisë - Erërat e Kohës

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Vëllezërit Bluz (1980)

  Sot
  image
  Edhe pse sapo ka dalë nga burgu, Xheik Bluz bashkë me të vëllanë Elvudin shkojnë në jetimoren e tyre katolike ku janë rritur. Ata do të zbulojnë se ajo do të...
 • Tigri dhe Dragoi (2000)

  Sot
  image
  In 19th century Qing Dynasty China, a warrior gives his sword, Green Destiny, to his friend to deliver to safe keeping, but it is stolen, and the chase is on to...
 • Pa Shpresë (2017)

  Sot
  image
  Një grup studentësh hyjnë në disa shpella misterioze të Teksasit për të gjetur profesorin e tyre të arkeologjisë, i cili është zhdukur në mënyrë të pashpjegueshme...
 • The Dark Knight Rises (2012)

  Sot
  image
  Tetë vite pasi Joker sundoi me anarkinë e vet Gothamin, Batman ndjen detyrimin të shpëtojë qytetin nga banda mizore e terroristit Bane, këtë radhë, me ndihmën e...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.