poster

Mexhik dhe Bërd: Një rivalitet në fushë

Magic & Bird: A Courtship of Rivals (2010)

Dokumentar, Dramë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Ezra Edelman
EXP Histori | 16.5.23 | 14:38

Vlerësimi: 8.3/10

Fotot

Mexhik dhe Bërd: Një rivalitet në fushë

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Airton Sena (2010)

  image
  Jeta, automobilizmi, karriera, kurajo dhe aksidenti tragjik i legjendës së Formula 1, Ajrton Sena...
 • Two Escobars (2010)

  image
  Pablo Escobar was the richest, most powerful drug kingpin in the world, ruling the Medelli­n Cartel with an iron fist. Andres Escobar was the biggest soccer star...
 • Benji (2012)

  image
  In 1984, Chicago was in the heady grip of a Black Renaissance. Harold Washington was mayor, Michael Jordan had just signed with the Bulls, Oprah Winfrey was...
 • The Band That Wouldn't Die (2009)

  image
  This episode tells the story of the overnight relocation of the Baltimore Colts to the city of Indianapolis. We explore the reactions of the fans, the various...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.