PëRMBLEDHJE

Christmas is approaching, and with it, the desire for harmony, beauty, light, and hope. Unable to cope with her parents' conflict, 16-year-old Alex makes a radical decision; the next day she finds herself in the adolescent psychiatric emergency unit. There she meets three other young people: 17-year-old Lara, striking daughter of an academic family who's having acid flashbacks; shy 16-year-old Fedja, who is being bullied at school; and violent 17-year-old Timo, who has just been moved from the closed ward. Under the care of 38-year-old psychiatrist Dr. Wolff, they will spend a Christmas together that none of them will ever forget.

Fotot

4 Kings4 Kings4 Kings4 Kings

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Special Education (1977)

  image
  Educator and those educated in a home for juvenile delinquents in the same test: approach, take a peek into his soul to become a man. The story of a minor,...
 • 678 (2010)

  image
  In the bustling streets of Cairo, overflowed with people hurrying to their work, life advances in hectic rhythms. Traffic congestion, noise and buses crammed with...
 • Sibel (2018)

  image
  25-vjeçarja Sibel jeton me babanë dhe motrën e saj në një fshat të izoluar në malet e rajonit të Detit të Zi në Turqi. Sibel është memece dhe shpesh ndihet e...
 • Tana (1958)

  image
  Filmi i parë artistik shqiptar në të cilin është realizuar dhe puthja e parë. Ngjarjet zhvillohen në vitet '‘50. Në qendër të filmit është Tana, një vajzë e...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.