PËRMBLEDHJE

The crook Ray Elliot, whose former partner Jack is under a five million dollars contract, believes in statistics and runs a risk assessment and managing business, actually a front for a company that provides alibis to adulterous people that cheat their mates. He does not accept to give alibis for crimes and he has just hired the alluring Lola to be his assistant. When Wendell Hatch, the reckless son of his wealthy client Robert Hatch, accidentally kills his masochist date Heather in a kinky S&M game, Ray breaks his rules to protect his own name and hire some guys to clean the bedroom and vanish the body. Sooner Ray has many problems to resolve: the police is in his tail trying to find a clue about the disappearance of Heather; her jealous Mexican-American boyfriend wishes revenge against the murderer; Wendell is upset because Ray told his father about the crime; Robert is angry and hires the hit-man Mormon to kill Ray...

Fotot

Alibia

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Kërcënim dashurie (2009)

  e diel
  image
  Në Nju Jork, aspiratat e një djali, i cili ëndërron një të ardhme si shkrimtar, përplasen me ngacmimet e pafundme të shefes së tij, gruaja klasike, vetëm punë dhe...
 • Sonte me Katerinën (2019)

  e diel
  image
  Katerin Njuberri është një prezantuese legjendare e një talent shoë amerikan, që rrezikon të humbasi drejtimin e emisionit. Stafi me të cilët ajo punon janë të...
 • 40 vjeç beqare (2014)

  e diel
  image
  Ashley Judd, Patrick Wilson. Në një qytezë në Virxhinian e vitit 1978, nje 40 vjeçare beqare e ka pranuar se ndoshta s'do të gjejë kurrë njeriun e duhur. Por një...
 • Gëzuar Ditën e Vdekjes (2017)

  e diel
  image
  Një studente fillon të ripërjetojë ditën e vrasjes së saj, dhe e vetmja mënyrë për të ndalur horrorin është të zbulojë identitetin e vrasësit.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.