PËRMBLEDHJE

After a battle with rival criminals, a small-time gangster is treated by an alcoholic doctor in post-war Japan. The doctor diagnoses the young gangster's tuberculosis, and convinces him to begin treatment for it. The two enjoy an uneasy friendship until the gangster's former boss is released from prison and seeks to take over his gang once again. The ailing young man loses his status as gang boss and becomes ostracised, and eventually confronts his former boss in a battle to the death.

Fotot

Yoidore tenshiYoidore tenshiYoidore tenshiYoidore tenshiYoidore tenshiYoidore tenshiYoidore tenshiYoidore tenshiYoidore tenshiYoidore tenshi

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Mësime Dashurie (2008)

  Sot
  image
  Ngjarjet zhvillohen në Nju Jork. Davidi është një pedagog në universitet, kritikë letrar dhe drejtues i një programi radiofonik mbi letërsinë. Ai dashurohet me...
 • Një Martesë Ndryshe (2017)

  Sot
  image
  Beka dhe Roni janë një çift i ri, të cilët po kalojnë një periudhë të vështirë. Roni është i papunë dhe Beka nuk po arrin të mbetet shtatzënë. Pas një vizite tek...
 • Ditari i Guantanamos (2021)

  Sot
  image
  Mohamedou Ould Slahi lufton për liri, pasi është burgosur prej vitesh, pa asnjë akuzë nga qeveria amerikane.
 • Të dyshuarit e Zakonshëm (1995)

  Sot
  image
  Duke hetuar për një rrëmbim kamioni në Nju Jork, pesë mashtrues arrestohen dhe merren në pyetje. Duke qenë se asnjëri prej tyre nuk është fajtor, ata planifikojnë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.