poster

The Suicide Squad

The Suicide Squad (2021)

Aksion, Aventure, Komedi, Sci-Fi | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanada, Mbretëria e Bashkuar
Regjia: James Gunn

Vlerësimi: 7.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 5/10
(4 Voto)

PËRMBLEDHJE

In exchange for lighter sentences, just like the anti-hero team in Suicide Squad (2016), a new batch of Belle Reve's meta-humans strike a deal with the cold head of Task Force X, Amanda Waller. This time, her ragtag band of super-powered convicts--Harley Quinn, Bloodsport, Peacemaker, King Shark, Polka-Dot Man, and Ratcatcher 2--venture into the peril-laden South American island nation of Corto Maltese to find the Thinker: the evil scientist in charge of the mysterious Project Starfish. But, as the band joins forces with an old leader of the notorious team, humankind is on the verge of extinction. Can the expendable Suicide Squad stop the new menace that could mean the end of the world as we know it?

Fotot

The Suicide Squad

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • 24 orë në Londër (2020)

  e enjte
  image
  Një detektive e diskredituar, eprorët e së cilës vënë në pikëpyetje çdo lëvizjeje të saj, është e bindur se fshihet diçka më shumë se sa sugjerojnë provat, kur...
 • Grabitësit (2010)

  e enjte
  image
  Pasi kryejnë disa vjedhje bankash, një grup grabitësish të sofistikuar planifikojnë "punën" më të madhe të jetës së tyre. Gjithçka është planifikuar deri në...
 • Turneja (2008)

  e enjte
  image
  Year 1993, the bleakest time of war in Bosnia and Herzegovina. A group of actors from Belgrade, utterly unaware of what they're setting themselves up for, embark...
 • Matrix Revolucionet (2003)

  e enjte
  image
  Mblidhni forcat dhe pergatituni per nje revolucion. Neo dhe lideret e rebeleve kane 72 ore para se 250,000 aliene sonda te zbulojne Zion dhe ta shkaterrojne...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.