PËRMBLEDHJE

After recently losing her grandmother, Gwen is struggling to run their bakery and regain the Christmas spirit. She agrees to work with a celeb chef for his Christmas special, while also trying to recreate her grandmother's long lost Christmas cake recipe.
After recently losing her grandmother, Gwen (Erica Durance) is struggling to run their bakery, regain the Christmas spirit, and figure out her grandmother's magical recipe for the town's legendary Enchanted Christmas Cake. So when a high-end chef comes to town to film a Christmas special, Gwen reluctantly agrees to help the producer Gavin (Robin Dunne) prepare for the shoot to help support the bakery. As sparks fly, will she discover that Gavin is the secret ingredient she was missing all along?

Fotot

The Enchanted Christmas Cake

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
  • Last Rampage (2017)

    e enjte
    image
    The true story of the infamous prison break of Gary Tison and Randy Greenwalt from the Arizona State prison in Florence, AZ, in the summer of 1978. Gary Tison,...
  • Season for Love (2018)

    Sot
    image
    After her divorce, a woman returns to her hometown to spend the summer with her daughter and mother. At her daughter's urging, she signs up for the town's annual...
  • Love and Sunshine (2019)

    Sot
    image
    Sparks fly when soldier Jake returns to claim his dog Sunshine from unlucky-in-love Ally, who's been fostering him.
  • Mundësi për dashuri (2009)

    Sot
    image
    Pasi që është sërish me Kristinën, bijën të cilën e ka dhënë për adoptim para 18 vitesh, Pejton Mekgruderi akoma mëson se si të bëhet prind. Është e zënë edhe me...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.