poster

Dil Juunglee

Dil Juunglee (2018)

Regjia: Aleya Sen

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 3.6/10

PëRMBLEDHJE

Koroli Nair, the sole child of a London based business tycoon, settles in Delhi to fulfil her ‘pursuit of happiness’. Much to her dad’s disappointment,she has no interest in upgrading herself as an entrepreneur & wants to settle down with a man and be a mother to her future kids. She teaches English at the British Council in New Delhi which makes her feel content & satisfied in her own way.

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.