PËRMBLEDHJE

This documentary showcases the South African "Springbok" National Rugby Team and its impact on South Africa's transition from segregation to integration. It involves interviews with players and political activists along with vintage video.

Fotot

Foto: RTLThe 16th ManThe 16th ManThe 16th ManFoto: Geo Television

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Tim Richmond: To the Limit (2010)

  Sot
  image
  Natural. Rock star. Outsider. In the 1980s, race car driver Tim Richmond lived his life the way he raced cars - wide open. Born into a wealthy family, Richmond...
 • ISHULLI I PINGUINËVE (2013)

  Sot
  image
  Ishulli i pinguinëve është një hapësirë prej 12.5 ha pranë Gjirit të Perthit dhe përbën popullsinë më të dendur të species në Australinë Perëndimore. Ishulli...
 • Slaying the Badger (2014)

  Sot
  image
  Before Lance Armstrong, there was Greg LeMond, who is now the first and only American to win the Tour de France. In this engrossing documentary, LeMond looks back...
 • Private: Herbie Hancock Dhe Christina Aguilera (2006)

  Sot
  image
  Filmi i cili flet për pianistin xhaz Herbi Henkokun.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.