Vlerësimi: 6.1/10

PËRMBLEDHJE

May is hiding out at an old motel in the Southwest. Eddie, her half-brother, also an old flame shows up. He threatens her metaphorically and, at times, literally drags her back into the life she had fled from. The film focuses on the couple's fluctuating past and present relationships, and the dark secrets hidden within, including one from an old man who lives near the motel (Harry Dean Stanton).

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • La signora senza camelie (1953)

  Sot
  image
  One of the early films of Michelangelo Antonioni that looks at the sad fate of a manipulated woman, as well as presenting his own outlook on the Italian film...
 • Horse dark (2008)

  Sot
  image
  Diana, një mësuese baleti, kthehet në shtëpinë e familjes së saj, kur merret vesh se babai i saj vuan nga sëmundja e dementias. Në vend, gruaja merr vesh se...
 • Une, Daniel Blake (2016)

  Sot
  image
  Pas nje krize ne zemer, per here te pare ne jeten e tij Daniel Blake, ne moshen 59 vjeçare kerkon asistence sociale. Mjeku i tij e ka ndaluar te punoje, por ne...
 • Sin (2019)

  Sot
  image
  Arman (18) was adopted as a baby. Soon after, the family got a biological son. Arman is constantly fighting the demons of his past, and, at the same time, he...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.