poster

Picture Perfect Mysteries: Exit Stage Death

Picture Perfect Mysteries: Exit Stage Death (2020)

Krim, Mister, Romancë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Ron Oliver

Vlerësimi i përdoruesit: 7.9/10
(91 Voto)

PËRMBLEDHJE

While backstage on opening night of a new play by celebrated murder mystery author/director Neil Khan, photographer Allie Adams discovers the body of the show's leading lady, murdered before the curtain went up. As Willow Haven PD Detective Sam Acosta launches his investigation, he invites Allie to unofficially assist him on the. case. However, Allie's involvement makes her a target for murder herself when she gets too close to the truth.

Fotot

Picture Perfect Mysteries: Exit Stage Death

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Crossword Mysteries: Riddle Me Dead (2021)

  image
  Tess gets invited to be part of a popular game show, but when the host is unexpectedly murdered, she and Detective Logan O'Connor try to discover who was behind...
 • Turisti (2010)

  image
  Johnny Depp, Angelina Jolie. Një turist amerikan në Itali, 'rastësisht' takohet në tren me një femër joshëse që e bën për vete. Por asgjë nuk është si duket dhe...
 • Cadavere nel ghiaccio (2015)

  image
  A body, apparently bludgeoned to death, is found on the ice of a frozen pond in an Austrian village. The man who found the body is a retired police officer who,...
 • The Thirty-Nine Steps (1935)

  image
  Richard Hannay is a Canadian visitor to London. At the end of "Mr Memory"'s show in a music hall, he meets Annabella Smith, who is running away from secret...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.