poster

Forest Gamp

Forrest Gump (1994)

Drame, Romance | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Cinemax 2 | 27.9.20 | 11:20

Vlerësimi: 8.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9.5/10
(147 Voto)

PËRMBLEDHJE

Forest Gamp është një njeri i thjeshtë jo shumë inteligjent, por me qëllime të mira. Ai e ka kaluar fëmijërinë me shoqen e tij të vetme, Xhenin. Nëna e tij i mëson se si është jeta dhe e lejon që ai të zgjedhë vetë fatin e tij. Forrest bashkohet me ushtrinë amerikane, e cila do të niset në Vietnam. Nga ky moment ndryshon gjithçka, sepse ai zë miq, krijon një flotë të veçantë, nxit njerëzit të bëjnë gjëra që më parë si kishin imagjinuar. Megjithatë, asgjë nuk ka kuptim pa Xhenin.

Fotot

Forest GampForest GampForest GampForest GampForest GampForest GampForest GampForest GampForest GampForest Gamp

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Engjëlli blu (1930)

  Sot
  image
  Jeta e një profesori të moshuar, Immanuel Rath, del jashtë kontrollit kur ai viziton një klub nate. Duke parë Lolën duke performuar, profesori mbushet me epsh,...
 • Qentë e mrekullueshëm 2 (2006)

  Sot
  image
  Zaku, djaloshi 10-vjeçar, gjen në një pyll qen të vegjël dhe të braktisur. Merr vendim që të kujdeset për ta, por nuk ka mundësi që t’i marrë në shtëpi, sepse...
 • Truly, Madly, Sweetly (2018)

  Sot
  image
 • Ambersonët e madhërishëm (2002)

  Sot
  image
  Rrugaç i llastruar, Xhorxh Amberson, është i tmerruar kur nëna e tij, vejushë, rindërton lidhjen me Juxhin Morganin i cili është i pasur dhe të cilin e braktisi...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.