PËRMBLEDHJE

Ka ndodhur të paktën 5 herë në historinë e planetit tonë: Zhdukje masive bimësh edhe kafshësh, në një cast. Po cfarë i shkaktoi këto fatkeqësi? C'mund të na thonë ato për fatin e të ardhmes tonë? A jemi në prag të një zhdukjeje tjetër masive?

Zeri: Tian Wang
KOHËZGJATJA: 46 min

Fotot

Zhdukje masiveZhdukje masive

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Keepers of the Streak (2015)

  image
  The NFL has staged 48 Super Bowls. Four photographers have taken pictures at every one of them. In KEEPERS OF THE STREAK, director Neil Leifer tells the story of...
 • Deadliest Sharks (2016)

  image
  Dr Michael Domeier and Dr Barry Bruce go looking for rare oceanic white tip sharks, to see if the species deserve the reputation as the World's Deadliest Shark.
 • Mbretëria e Majmunëve (2015)

  image
  Njihuni me Majën dhe të sapolindurin e saj shumë kurioz, Kip. Ndiqni udhëtimin e tyre të jashtëzakonshëm nga xhungla e vërtetë në xhunglën urbane dhe zbuloni se...
 • Champagne Safari (1954)

  image
  Photographed and produced by both Jackson Leighter...and his wife...and, while not wishing to disillusion those who state this has only been seen at film...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.