Vlerësimi: 4.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 1.5/10
(2 Voto)

PËRMBLEDHJE

Jonathan 'Jack' Harris is a waiter, who hopes to start a newspaper called The Tribeca Times, after the part of Manhattan where he lives, and while struggling to find advertisers and stories decides to do one on Internet dating services, so he joins one and seems to have found a great match, maybe even a soul-mate. He doesn't know it's actually his apartment block neighbor, 29-year old magazine editor Samantha Feld -who only rolled into the thing because her friend and co-worker Jen thinks she needs a man and threw a party at Samantha's place- with whom he clashed from the start in daily life as they consider each-other noisy and inconsiderate. Yet, when they meet after e-mail bliss together and nothing but failed dates with others...

Fotot

Meet Prince Charming

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Christmas on Honeysuckle Lane (2018)

  image
  Emma Reynolds is a newly minted junior partner with a New York City law firm and who followed in her father's footsteps career-wise, although Emma only knows her...
 • Christmas at the Plaza (2019)

  image
  When historian Jessica Cooper (Elizabeth Henstridge) is hired to create the Plaza's annual Christmas display, she finds more than facts, while teaming up with the...
 • Vanilje dhe çokollatë (2004)

  image
  Maria Grazia Cucinotta. E vendosur për të mos falur një tjetër tradhti nga bashkëshorti i saj, një nënë e tre fëmijëve kërkon qetësi në vilën e tyre në bregdet....
 • Krahet e dashurise (1997)

  image
  Pas vdekjes së mamasë së saj, Keit Kroi shkon të jetojë me tezen e saj, Modin, e cila bëhet kujdestarja e saj dhe paguan babanë e Keitit për ti qëndruar larg...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.