PËRMBLEDHJE

Tre vjet pas pushtimit fashist fëmijët krijojnë organizatën e fëmijëve anti-fashistë që e quajnë Debatik (Djemtë e Bashkuar, Anëtarë të Ideve Komuniste). Coli, një djalë i varfër jetim, pranohet në Debatik. Më parë Coli shihej si një fëmijë i paedukuar, por gjatë angazhimit në organizatë ai dha gjithçka. edhe jetën.

Fotot

Debatik

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • One Last Deal (2018)

  Sot
  image
  An elderly art dealer Olavi (72) is about to retire. A man who has always put business and art before everything - even his family - cannot imagine life without...
 • Tomka dhe shokët e tij (1977)

  Sot
  image
  Tomka është një djalë i vogël që i pëlqen të luajë me top së bashku me shokët e tij. Por fushën e futbollit e marrin nazistët që kanë hyrë në qytet. Tomka, nën...
 • K pax cdo gje eshte e mundur (2001)

  Sot
  image
  Mary McCormack; Pas një incidenti në stacionin qendror të Nju Jorkut, një njeri i cili pretendon se është alien nga një planet tjetër që quhet K-Pax, dorëzohet në...
 • Çlirimi (2007)

  Sot
  image
  Ana e ka kaluar në Francë pjesën më të madhe të jetës së saj, por origjina e saj është nga Izraeli. Kur gruas i vdes i jati, Ana takohet me vëllain e saj, me nënë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.