PËRMBLEDHJE

Tom Jones, the adopted son of a British country squire, is a love-'em-and-leave-'em lady charmer who goes blithely from bed to bed, while managing to get into enough other mischief to come within moments of being hanged.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Qyteti i shtrigave (2010)

  e hënë
  image
  Në mesjetë, Erik i Janson gjejnë bashkatdhetarin e tyre Malachy dhe e detyrojnë atë të kthehet në atdhe. Kur arrijnë atje, marrin vesh se mbreti, babai i...
 • Hobit: Një udhëtim i paparashi (2012)

  e hënë
  image
  Me Martin Freeman, Ian McKellen, Ken Stott, Cate Blanchett. Film kandidat për 3 çmime Oskar dhe 42 çmime të tjera. Një aventurë e papërsëritshme nga regjisori i...
 • Ura mbi lumin Kvaj (1957)

  e hënë
  image
  Filmi merret me gjendjen e të burgosurve britanikë të luftës gjatë Luftës së Dytë Botërore të cilëve ju urdhërohet të ndërtojnë një urë për të mbajtur hekurudhën...
 • Bastardë Pa Lavdi (2009)

  e hënë
  image
  Ne Francen e pushtuar nga nazistet, emigrantja e re cifute, Shosanna Dreyfus deshmon therjen e familjes se tij nga koloneli Hans Landa. Edhe pse mezi arrin te...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.