poster

Hauptmann Florian von der Mühle

Hauptmann Florian von der Mühle (1968)

Komedi | East Germany

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion

PëRMBLEDHJE

This story of the miller Florian, who gave all his money to the war against Napoleon, is loosely based on a true story. After the war, Florian's reimbursement is challenged, and he must also pay taxes on his destroyed mill. He resists the tax collectors and takes off to Vienna, where he intends to defend his rights. On the way, he rescues the Duchess of Guastalla from...

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.