poster

Ikimono no kiroku

Ikimono no kiroku (1955)

Dramë | Japoni

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.3/10

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Valët (2008)

  e diel
  image
  Filmi tregon historinë e një eksperimenti të vërtetë. Një mësues në një gjimnaz gjerman do të zhvillojë një orë mësimi mbi diktaturën. Që nxënësit ta kuptojnë më...
 • Toka jonë (1964)

  e diel
  image
  Ngjarjet zhvillohen në një fshat të Shqipërisë së Veriut në vitet e para të pasluftës. Nënë Lokja kthehet pas shumë vitesh pranë fëmijëve të saj me shpresë se pas...
 • Metropolis (1927)

  e diel
  image
  Konsideruar si filmi i parë fantastiko-shkencor dhe njëkohësisht kryevepra e regjisorit të njohur gjerman. Në qytetin futurist Metropolis jeton një shoqëri...
 • Puthja e fundit e Kajzerit (2016)

  e diel
  image
  Një ushtar gjerman përpiqet të zbulojë nëse rezistenca holandeze ka infilturuar një spiun në shtëpinë e kaizerit Vilhelm në prag të Luftës së Dytë Botërore, por...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.