„Опасните моторџии“, продолжение на „Синови на анархијата“, го следи ЕЗ Рејес, штотуку излезен од затвор, кој како нова надеж во мото клубот “Мајанс“ на калифорниско-мексиканската граница го гради својот нов идентитет на одметник.
„Опасните моторџии“ е следното поглавје на сагата „Синови на анархијата“. Езекиел “ЕЗ“ Рејес е штотуку излезен од затвор и е нова надеж во мото клубот “Мајанс“ на калифорниско-мексиканската граница. ЕЗ, талентираниот син на гордото Латино семејство и поранешно златно момче, гледа како неговата потрага по Американскиот сон е засенета од насилството на границата. Соочен со потребата да се избори за нов идентитет во неговото мало гратче, неговата потреба за одмазда го води кон живот за кој никогаш не се стремел и од кој никогаш нема да може да побегне.

Беше по каналите:

HBO3 BG  HBO2 BG  

ПРЕПОРЪКИ
 • Берлински Вавилон (2017)

  image
  Берлин во лудите 1920-ти е метропола за талентираните и амбициозните. Но, зад блескавата површина, осиромашените маси се стремат кон подобар живот. Тоа е време на...
 • Arctic Circle (2018)

  image
  Arctic Circle (aka Ivalo) is set in the unforgiving polar region, amidst the icy landscapes of Finnish Lapland. In season 1 Nina Kautsalo, a Finnish police...
 • Sophie Cross: Dangerous Dunes (2021)

  image
  Sophie Cross a brilliant lawyer, her 5year old son Arthur Leclercq having a good time on a beautiful summer day by their lake house. Within seconds of mind...
 • От местопрестъплението (2000)

  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
ТОП СПИСЪЦИ

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: политика за поверителност.