Детективот Стив Арно е преместен во антикорупциската единица по еден инцидент со престрелка за време на антитерористичка операција. Заедно со детективката Кејт Флеминг ги истражува наводите за корупција на популарниот, успешен полицаец, детектив Тони Гејтс. Додека Гејтс вешто манипулира со бројките во својата единица, Арно се прашува дали можеби Гејтс е жртвен јарец или е виновен за многу поголема корупција.

Беше по каналите:

Pickbox TV BG  ZDF  CBS Reality  

ПРЕПОРЪКИ
 • Таторт (1970)

  image
  A German language television series that has been running continuously since 1970, which makes it the longest-running German TV drama. Every episode features...
 • Случаите на Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
 • Синя кръв (2010)

  image
  Blue Bloods follows the lives of the NYPD's First Family of Law Enforcement: the Reagans. Frank, the Police Comissioner and son of former PC Henry Reagan, must...
 • Забравена (2017)

  image
  Докато е по следите на известен бостънски сериен убиец, агентът от ФБР Емили Бърн (Стана Катич) изчезва без следа и е обявена за мъртва. Шест години по-късно, тя...
ТОП СПИСЪЦИ

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: политика за поверителност.