Италијанската телевизиска серија е базирана на романот на Емил Зола „Во рајот на жената“ од 1883 година, но продавницата е преместена во Милано во 1956 година.
Главниот лик е Тереза, млада жена која го напушта Салва, свршеникот избран од нејзиниот татко затоа што тој е син на градоначалникот и ја напушта Сицилија за Милано. Тереза се надева дека ќе се најде во продавницата на нејзиниот чичко таму. Но, кога пристигнува во Милано, дознава дека нејзиниот вујко е пред банкрот и дека тој е обвинет за запалување на комбето на угледната стоковна куќа Раџ за дамите, поради што тој ја губи работата. Сопственик на стоковната куќа е Пјетро Мори, млад претприемач со мистериозно минато, кој по патувањето во САД успеа да отвори елегантна и модерна стоковна куќа по војната, каде Тереза аплицираше за работа како продавачка. После низа перипетии, таа успева да се вработи и да покаже дека е амбициозна и претприемничка девојка која наскоро ја стекнува довербата од своите колеги. Девојчето на крајот лудо се в loveубува во Пјетро Мори, но мора да се врати на Сицилија затоа што нејзиниот татко му ветил на градоначалникот на Кастелбооно дека Тереза ќе се омажи за неговиот син Салва..

Беше по каналите:

RAI 1  

ПРЕПОРЪКИ
 • Двама мъже и половина (2003)

  image
  The Harper brothers Charlie and Alan are almost opposites but form a great team. They have little in common except their dislike for their mundane, maternally...
 • Приятели (1994)

  image
  Един от най-популярните сериали по света е комедиен разказ за проблемите, абсурдите, комичните ситуации, кариерата и любовния живот на шестима близки приятели,...
 • Анатомията на Грей (2005)

  image
  Телевизионна драма, която се върти около личния и професионалния живот на петима медицински специализанти по хирургия и техните ръководители.
 • In all Friendliness (1998)

  image
  This show is focused on a fictional clinic in Leipzig called 'Sachsenklinik' as well as its staff and patients.
ТОП СПИСЪЦИ

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: политика за поверителност.