Од 324 патници на летот 815 само седумдесет преживуваат по падот на авионот. Распоредени се на три локации на таинствен остров во Јужниот Пацифик. Ние одблиску ќе следиме 14 од нив, меѓу кои се и хирургот Џек Шепард, измамникот Соер, ѕидарот и уметник Мајкл Досон со синот Волт, бегалката од законот Кејт Остин, добитникот на лото, Харли, таинствениот Џон Лок, ирачкиот војник Саид, бремената жена од Австралија, Клер... Островот е далеку од рајот каков што изгледа дека е. Низ него се движи чудовиште, преживеаните ги мачат "Другите“, а "прибежиштето"во кое се наоѓаат е преполно со фантастични и мистични појави...

Беше по каналите:

PRO 7  

ПРЕПОРЪКИ
 • Досиетата X (1993)

  image
  This television series follows the adventures and lives of FBI agents investigating those cases that involve the paranormal or previously unsolved (especially by...
 • Отломки (2021)

  image
  Two agents from two different continents, and two different mindsets, must work together to investigate when wreckage from a destroyed alien spacecraft has...
 • Поглед в бъдещето (2009)

  image
  After the entire world's population blacks out for approximately 2 minutes and 17 seconds, which in effect causes the entire world to see a glimpse of life 6...
 • Хранилище 13 (2009)

  image
  After saving the life of the President in Washington D.C., a pair of U.S Secret Service agents are whisked away to a covert location in South Dakota that houses...
ТОП СПИСЪЦИ

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: политика за поверителност.