Рейтинг: 7.7/10
Потребителска оценка: 7.6/10
(5 votes)

Во Нешвил, главниот град на кантри-музиката, музичарите и пишувачите на текстови се во самото срце на вителот на сопствените амбиции. Некои ги води креативноста и желбата за слава, додека другите се борат со притисокот на славата и прават сѐ што можат за да останат на врвот. Дејството се одвива во растечката музичка индустрија на Нешвил, а серијата ги следи кантри-иконата Рејна Џејмс, новата старлета Џулиет Барнс и целата заедница на разни музичари, пишувачи на стихови и други играчи во таа луда но многу профитабилна индустрија, како што се Дајкон, Ејвери, Скарлет...

Излъчване по канали:

Pickbox TV  

Следващи епизоди:

Днес
20:55
Нашвил 4, еп. 4
утре
6:00
Нашвил 4, еп. 4
утре
15:10
Нашвил 4, еп. 4
утре
20:55
Нашвил 4, еп. 5
ПРЕПОРЪКИ
 • Приказка за Бодрум (2016)

  image
  Станува збор за драма/ комедија за многу богато семејство кое живее во Истанбул, кое мораше да се пресели во Бодрум поради финансиски проблеми. Бидејќи Бодрум е...
 • Не ме оставяй (2018)

  image
  Арзу е жена на средна възраст, която има щастлив брак и хубав живот. Съпругът ѝ Дженгиз и двамата ѝ синове Тарък и Емре живеят заедно в Анкара. Емре се връща у...
 • Belgravia (2020)

  image
  Follows events when the emerging nouveau riche, including the Trenchard family, rub shoulders with London's established upper classes and when secrets from the...
 • Barwy szczęścia (2007)

  image
  The protagonists are the inhabitants of Zaciszna Street in Warsaw. Some of them have known each other for years, some have just moved to the "Pod Sosnami" estate....
ТОП СПИСЪЦИ

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: политика за поверителност.