Рейтинг: 7.6/10
Потребителска оценка: 8.36/10
(44 гласове)

“Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури.
Серијата ги следи настаните на група форензичари, кои со помош на најсовремена технологија ги пронаоѓаат клучните докази на неочекувани, а понекогаш и на најчудни места. Дејството се одвива во Лас Вегас, а на чело на екипата е Гил Грисом, кој со опсесивна преданост кон мисијата за пронаоѓање на докази и факти, раководи со својот тим

Излъчване по канали:

Kino Nova  

Беше по каналите:

FOX Crime BG  

Следващи епизоди:

Днес
5:45
От местопрестъплението 6, сериал ®
ПРЕПОРЪКИ
ТОП СПИСЪЦИ

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: политика за поверителност.