КИНО

 • Круд: Нова епоха
  In cinema from 2.07.21 г.

  Круд: Нова епоха

  The Croods: A New Age (2020)

  Still searching for a place to settle down after the cataclysmic events of The Croods (2013), the overprotective prehistoric patriarch, Grug, leads his family to the great unknown. Hoping for the best in an...

 • Рая и последният дракон
  In cinema from 7.05.21 г.

  Рая и последният дракон

  Raya and the Last Dragon (2021)

  Во едно кралство познато како Кумандра, една поинаква Земја населена со античка цивилизација и една воинка наречена Раја која е решена да го најде последниот змеј.

 • За душата
  In cinema from 19.03.21 г.

  За душата

  Soul (2020)

  Најновата приказна од Дизни и Пиксар ни го носи музичарот кој ја изгубил страста за музика и е транспортиран од своето тело. За да се врати неговата душа назад во неговото тело, тој мора да се потпре на помошта на...

 • Love, Weddings & Other Disasters
  In cinema from 19.03.21 г.

  Love, Weddings & Other Disasters

  Love, Weddings & Other Disasters (2020)

  Романтичка и комична приказна за луѓето кои работат на организирање венчавки и кои се обидуваат да го креираат совршениот ден за заљубениот пар, а самите тие имаат чудни, необични, луди и далеку од совршени врски.mk

 • Още по едно
  In cinema from 12.03.21 г.

  Още по едно

  Druk (2020)

  Ова е приказна за четворица пријатели кои работат како професори во средно училиште и ќе се обидат да си го подобрат животот со тоа што ќе експериментираат со постојано одржување на нивото на алкохол во крвта.

 • Том и Джери
  In cinema from 19.02.21 г.

  Том и Джери

  Tom and Jerry (2021)

  Том и Џери се едни од најомилените цртани ликови, а наскоро ќе дознаеме како се запознале и како настанало нивното ривалство во новиот филм „Том и Џери“

 • Суперинтелект
  In cinema from 12.02.21 г.

  Суперинтелект

  Superintelligence (2020)

  Nothing extraordinary ever happens to Carol Peters, so when she starts getting snarky backtalk from her TV, phone and microwave, she thinks she's being punk'd. Or losing her mind. In fact, the world's first...

 • Откачалка
  In cinema from 13.11.20 г.

  Откачалка

  Freaky (2020)

  After swapping bodies with a deranged serial killer, a young girl in high school discovers she has less than 24 hours before the change becomes permanent.

 • Лигата на животните
  In cinema from NULL or EMPTY

  Лигата на животните

  Pets United (2019)

  When Roger (a Robin Hood-esque, stray dog) and Belle (an elegant yet spoilt pet cat) are thrown together amidst the chaos of a robot take-over of their home city, they must push all their preconceptions aside in order...

 • Войната с дядо
  In cinema from NULL or EMPTY

  Войната с дядо

  The War with Grandpa (2020)

  Питър е принуден да се изнесе от стаята си и да я отстъпи на наскоро овдовелия си дядо. Момчето прави всичко възможно, за да си върне спалнята, но дядо му няма да се предаде просто така и между двамата избухва...

 • Хотел Белград
  In cinema from NULL or EMPTY

  Хотел Белград

  Hotel Belgrade (2020)

  Paul is a wealthy heir and owner of the prestigious Belgrade Hotel. When into his world The Belgrade mafia, crazy bride, old love and quirky family are involved, his leisurely life turns into an adventure where...

 • Тролчета: Турнето
  In cinema from NULL or EMPTY

  Тролчета: Турнето

  Trolls World Tour (2020)

  Anna Kendrick и Justin Timberlake се враќаат во продолжетокот на музичкиот анимиран хит на DreamWorks од 2016: Trolls World Tour. Во авантура што ќе ги однесе многу подалеку од тоа што го знаеле, Попи (Kendrick) и...

 • Моят шпионин
  In cinema from NULL or EMPTY

  Моят шпионин

  My Spy (2020)

  Оперативният служител на ЦРУ Джей Джей се оказва на милостта на 9-годишната Софи, която е разкрила тайната му. Цената за спокойствието му е да я пpeвъpнe в пъpвoĸлaceн шпиoнин.

TvProfil uses cookies to provide better user experience and functionality of the site. More information about cookies can be found here: privacy policy.