Синопсис

Поставен во денешно време крај брегот на Северна Калифорнија,филмот НИЕ,со оскаровката Лупита Нјонг’о како Аделаид Вилсон, е приказна за жена која се враќа во својот дом од детството крај плажа со својот сопруг, Гејб, ( Винстон Дјук) и нивните две деца на идиличен летен одмор.
Прогонувана од необјаснива и неразјаснета траума од нејзиното минато, измешана со низа морничави случајности, Аделаид чувствува дека нејзината параноја расте додека станува сигурна дека нешто лошо ќе му се случи на нејзиното семејство.
По напнатиот ден на плажата со нивните пријатели, Тајлерови, Аделаид и семејството се враќаат во викендичката. Кога се стемнува, Вилсонови здогледуваат четири силуети како се држат за раце пред нивната куќа. НИЕ представува грижливо американско семејство против застрашувачки и опасен противник: нивните злобни двојници.
Сценаристот и режисер Пил е и продуцент за неговата Манкипау Продакшн, заедно со Шон МекКитрик, Џејсон Блум и Иан Купер од Манкипау Продакшн.

Снимки

НасНасНасНасНас

Рецензии


Няма отзиви
Препоръки
 • Заклинателят: Началото (2004)

  image
  Това е история за първата битка на отец Мерин с демона Пазузу в Източна Африка и преоткриването на неговата вяра.
 • Не! (2022)

  image
  The residents of a lonely gulch in inland California bear witness to an uncanny and chilling discovery.
 • The Haunted (1964)

  image
  Terrified of being buried alive by mistake, a woman puts a phone in her crypt to be able to call home if she needs help. She dies and nothing happens. One day,...
 • Кървавочервено (1975)

  image
  По време на конференция по парапсихология медиумът Хелга Хулман усеща присъствието на някой, който възнамерява да извърши убийство. Същата вечер жена е убита от...
Топ списъци

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: Политика за поверителност.