poster

И аз те обичам

I Love You Too (2010)

Режисьори: Daina Reid

Къде да погледнем
Показването не е налично в държавата
Рейтинг: 6.0/10

Синопсис

Џим има триесет години и живее во бунгалов зад куќата на својата сестра. Заљубен е во Англичанката Алис, но нема ниту срце ниту храброст да ѝ го каже тоа. Чарли е триесетгодишно џуџе. И покрај нискиот раст, тој е совршен човек: емоционално стабилен, мудар, забавен, убав и дарежлив. Тој е фотограф и е неверојатно талентиран, особено со зборови. Жените сакаат да бидат во врска со таков маж. Единствената причина поради која се прекина неговата последна врска е тоа што неговата сопруга почина. На својот роденден, Џим најпосле решава да ѝ пристапи на Алис. Но, сè ќе се сврти наопаку кога Алис ќе одлучи дека сака повеќе, дека сака иднина - чекор кој Џим не е подготвен да го направи. Алис решава да се врати кај семејството во Лондон, а Џим му се јавува на својот најдобар пријател Блејк, паѓа во депресија, па почнува да пие, краде автомобил и размислува да се самоубие. Во автомобилот наоѓа прекрасно љубовно писмо. Ќе му помогне ли писмото да го освои срцето на Алис?

Снимки

И аз те обичамИ аз те обичамИ аз те обичамИ аз те обичамИ аз те обичам

Рецензии


Няма отзиви
Препоръки
 • Holidays by the Sea (2011)

  image
  Най-накрая идва уикенда и всички се отправят към крайбрежието. Двама пенсионери в кола с темпото на охлюв и къща на плажа срещат няколко влюбени пънкара, които...
 • Луди даскали 2 (2015)

  image
  With their reputation preceding them after accomplishing an impossible feat in Serial Teachers (2013), the famous teachers of Jules Ferry High School find...
 • Страстният водопроводчик (1932)

  image
  To make her lover jealous, a beautiful socialite passes off a bumbling plumber as her paramour.
 • Abbi Fede (2020)

  image
  A clumsy and violent criminal is sentenced to community service at a church situated in a remote area of the Italian alps with a blindly devotional priest.
Топ списъци

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: Политика за поверителност.