poster

Бързи и яростни 10

Fast X (2023)

Режисьори: Louis Leterrier

Къде да погледнем
В киното от 19.05.23 г.
Рейтинг: 5.9/10
Потребителска оценка: 6/10
(19 votes)

СИНОПСИС

Во текот на многу мисии и наспроти невозможните шанси, Дом Торето (Вин Дизел) и неговото семејство го надмудриле, нервирале и го надминале секој непријател на нивниот пат. Сега, тие се соочуваат со најсмртоносниот противник со кој некогаш се соочиле: застрашувачка закана што произлегува од сенките на минатото, која е поттикната од крвната одмазда и кој е решен да го разбие ова семејство и да уништи сè -- и секого -- што Дом го сака, засекогаш.

Снимки

Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10Бързи и яростни 10

Рецензии


Няма отзиви

Впиши се

TvProfil използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско изживяване и функционалност на сайта. Повече информация за бисквитките можете да намерите тук: политика за поверителност.