Vdes Anouk Aimee

e martë, 18 qershor 2024 4:43 e pasdites

Ylli i kinematografisë, Anouk Aimee, ka vdekur në moshën 92-vjeçare.
Aktorja franceze ka lënë shenjë te klasikët e Valës së Re, si La Dolce Vita, A Man and a Woman, si dhe Lola.
Lajmin për shkuarjen e saj në amshim e ka bërë të ditur vajza e saj, Manuela Papatakis.
“Me pikëllim të madh ju njoftojmë për vdekjen e nënës sime. Isha afër saj kur vdiq këtë mëngjes, në shtëpinë e saj në Paris”, ka shkruar Papatakis.
The post Vdes Anouk Aimee appeared first on KultPlus.

Më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.