The Weeknd fiton çmimin e rëndësishëm

e premte, 24 shtator 2021 11:06 e paradites

Mbrëmjen e së enjtes (23 Shtator) është mbajtur ceremonia e “Music in Action Award” në West Hollywood, Kaliforni.
Ceremonia që u financua nga Black Music Action Coalition (BMAC), ka si qëllim të nderojë muzikantët, drejtuesit e muzikës dhe bizneset muzikore që kanë dhënë kontributet më domethënëse në drejtësinë shoqërore, ndryshimin dhe barazinë gjatë vitit të kaluar. 
Nga ana tjetër, BMAC është një organizatë e formuar për të adresuar racizmin sistemik brenda biznesit të muzikës.
Gjatë mbrëmjes, këngëtarë të ndryshëm janë vlerësuar me çmime, por më të veçantin e ka marrë artisti kanadez The Weeknd dhe H.E.R.
Këngëtari i “Starboy” fitoi çmimin “Quincy Jones Humanitarian Award”, duke u vlerësuar për kontributin e tij në mbrojtjen e të drejtave të njeriut.
31-vjeçari e ka përdorur shpeshherë adresën personale në rrjete sociale për të adresuar problematika të shumta të shoqërisë dhe për të ngritur zërin kundër padrejtësive, ku mund të përmendim aktivizimin e tij në protestën për George Floyd që u vra nga policia amerikane. /tvklan.al
The post The Weeknd fiton çmimin e rëndësishëm appeared first on Tv Klan.

më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.