Taylor Swift më e paguara

e enjte, 11 korrik 2019 3:00 e pasdites

Vetëm 29 vjeçe dhe Taylor Swift është personazhi i famshëm më i paguar në botë për 2019.
Revista Forbes ka publikuar listën vjetore të 100 personave të famshëm më të paguar ku Swift është renditur e para.
Nëse në 2018 ylli I popit kishte arritur të fitonte 266.1 milionë dollarë kryesisht nga turi i saj, që në muajt e parë të këtij viti ajo ka fituar tashmë 185 milionë dollarë, falë edhe suksesit të dy këngëve të reja ME! Dhe You Need To Calm Doën.
Në vendin e dytë renditet Kylie Jenner me 170 milionë Dollarë, të fituara kryesisht nëpërmjet kompanisë së saj të produkteve kozmetike “Kylie Cosmetics” dhe në vend të tretë Kanye West i cili ka grumbulluar 150 milionë dollarë për 2019.
Për Taylor Swift kjo nuk është hera e parë që kryeson këtë listë. Edhe në vitin 2016, ajo u rendit e para me 170 milionë Dollarë fitime.
Tv Klan
 

më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.