Kate Middlelton shfaqet për herë të parë në publik

e shtunë, 15 qershor 2024 9:21 e pasdites

Për herë të parë që kur u diagnostikua me kancer, Princesha e Uellsit, Kate Middlelton bëri paraqitjen e saj të parë publike.
Kate, e veshur me një veshje të bardhë dhe me kapele ngjyrë blu me të bardhë, ndodhej në karrocë së bashku me fëmijët e saj në “Trooping the Colour”, një paradë ushtarake vjetore e mbajtur në qendër të Londrës për të shënuar ditëlindjen zyrtare të monarkut britanik, mbretit Charles III.
Në një mesazh Kate tha se Kishte marrë mijëra mesazhe dashamirëse nga e gjithë bota. Përmirësimi i shëndetit të saj do të thotë se ajo do të jetë në gjendje të shfaqet në publik për herë të parë që nga dhjetori i kaluar.
Mbreti Charles hypi në një karrocë të veçantë me mbretëreshën Camilla, i ndjekur nga Princi William, së bashku me anëtarët e tjerë të vjetër të familjes mbretërore.
Turmat e mbledhura jashtë Pallatit Buckingham duartrokitën dhe mbajtën telefonat në duar për të fotografuar Kate pas shumë kohësh.
Spektakli tradicional i ushtrisë është elementi kryesor në ceremoninë Trooping the Colour duke tërhequr vëmendjen e qindra qytetarëve në qendër të Londrës. Kushtet e pafavorshme të motit nuk e penguan paradën të zhvillohej , ku morën pjesë 1500 ushtarë,300 kuaj dhe qindra muzikantëve nga Pallati Buckingham.
Rreth 70 avionë nga Marina Mbretërore, Ushtria Britanike dhe Forcat Ajrore u ngritën gjithashtu në qiell nga 15 vende rreth Mbretërisë së Bashkuar. Përshëndetja e parë me 41 armë u krye në Green Park dhe më pas përshëndetja e dytë ne 62 të tilla nga Kulla e Londrës që janë pjesë e protokollit ceremonial.
Kate i është nënshtruar kimioterapisë ndërsa trajtimi vijon, shëndeti i saj i përmirësuar do të thotë se ajo do të jetë në gjendje të shfaqet në publik. Sëmundja e saj ka përkuar me atë të Charles, 75 vjeç, i cili gjithashtu është diagnostikuar me kancer. Ai u kthye detyrave publike në prill.
Klan News
The post Kate Middlelton shfaqet për herë të parë në publik appeared first on Tv Klan.

Më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.