Fillojnë xhirimet e filmit “Sirin” të regjisorit Shahmanoviq, në rolin kryesor luan aktorja kosovare Majlinda Kasumoviq

e hënë, 17 janar 2022 8:27 e pasdites

Sot kanë filluar xhirimet e filmit “Sirin” me regji të regjisorit malazez, Senad Shahmanoviq, përcjell KultPlus.
Në njërin nga rolet kryesore në film e luan edhe aktorja e njohur kosovare, Majlinda Kasumoviq.
Ajo do të luaj krahas aktorëve të njohur evropianë siç është: Danica Curičić, pastaj ylli i filmit boshnjak “Quo Vadis Aida”, Jasna Djuričić etj.
Në role tjera do të paraqiten edhe aktorë tjerë, siç janë: Fatmir Spahiu, Simon Shkreli, Bashkim Alaj, etj.
Xhirimet e filmit do të bëhen kryesisht në Ulqin dhe Podgoricë. Ndërsa, premiera e këtij filmi pritet të jetë në fund të këtij viti.
Filmi “Sirin” është bashkëprodhim i Malit të Zi, Kosovës, Shqipërisë, Bosnjës dhe Kroacisë. / KultPlus.com
The post Fillojnë xhirimet e filmit “Sirin” të regjisorit Shahmanoviq, në rolin kryesor luan aktorja kosovare Majlinda Kasumoviq appeared first on KultPlus.

Më shumë

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.