NEWS Page 46

Fotoja që alarmoi ekipin e Ertugrul

• e martë, 16 tetor 2018 7:45 e pasdites

Një foto ku shfaqet Ertugrul në moshë të thyer ka alarmuar producentët dhe ekipin e serialit më të ndjekur historik. Në foton e shpërndarë nga një website i huaj dhe më pas në rrjetet sociale në Turqi shfaqet aktori kryesor i serialit, Engin Altan Duzyatan. Ai duket tepër i plakur.  Kjo foto dhe zhvillimet e episodeve të fundit të sezonit të 4-t të Ertugrul kanë bërë që shikuesit të ngrenë shumë pikëpyetje lidhur me çfarë do të ndodhë në seritë e para të sezonit 5-të, i cili pritet të nisë transmetimin së shpejti në Turqi. Sipas raportimeve mediatike, pas vdekjes së Halimesë dhe lindjes së Osman Beut, themeluesit të shtetit Osman, seriali do të vijojë 15 vite më pas, me […]

“Thriller”, klipi më i mirë

• e hënë, 15 tetor 2018 11:59 e pasdites

“Thriller” është videoklipi më i mirë i 50 viteve të fundit. I publikuar në 1983, kënga e Michael Jackson shënoi një revolucion, duke u konsideruar e para video muzikore me subjekt dhe koreografi. Çmimi u dha nga Imaginaction, festivali i parë dedikuar videoklipeve në nivel internacional, i përbërë nga një juri me gazetarë të rëndësishëm të sektorit, producentë dhe përfaqësues të shtëpive diskografike. Një ikonë e padiskutueshme e muzikës pop, me elemente horror, video ishte gjithashtu e para me nje konotacion të fortë kinematografik. Deri në ate të moment, videklipet që qarkullonin ishin një përmbledhje imazhesh, pa një mesazh, pa një subjekt, pa identitet. “Thriller” shënoi një sukses botëror duke qendruar në krye të klasifikimeve për një kohë të gjatë. […]

Martesa në horizont

• e hënë, 15 tetor 2018 9:35 e pasdites

Lidhja e aktores Nurgul Yeşilçay me producentin Necati Kocabay duket se po shkon drejt altarit.  Aktorja e njohur për rolet e Gylserenit dhe Sulltaneshës Kosem ka prezantuar të dashurin e saj më të birin që ka nga martesa e mëparshme që përfundoi me divorc në vitin 2010. Yeşilçay dhe Kocabay janë në një lidhje dashurie prej 5 muajsh, por marrëdhënia e tyre po avancon me shpejtësi. Pas darkës në një restorant në Kuruçeşme, Yeşilçay foli për gazetarët. “Gjithçka po shkon shumë mirë. Tashmë po marrim në konsideratë edhe martesën. Do ta tregojë koha.” Ndërsa në lidhje me ish-bashkëshortin Cem Ozer, i cili gjatë xhirimeve të një filmi në Afyonkarahisar ka thyer këmbën, Yeşilçay tha se e kishte telefonuar dhe i kishte uruar shërim […]

“Ringjallet” Amy Winehouse

• e diel, 14 tetor 2018 11:29 e pasdites

Këngët e saj janë të paharrueshme. Amy Winehouse, e cila magjepsi me zërin e saj do të ringjallet virtualisht për nevojat e një koncerti bamirësie. Këngëtarja e cila vdiq në moshën 27-vjeçare nga abuzimi me alkoolin dhe drogën do të jetë pjesë e një turneu muzikor ku imazhi i saj do të shfaqet në një projeksion video. Edhe pse ideja tingëllon si mungesë respekti për kujtimin e Winehouse, pasi muzika dhe imazhi do të përdoren pa miratimin e kengetares, babai i saj thotë se të ardhurat do t’i dhurohen fondacionit që mban emrin e saj. “Është një ëndërr për ne”, tha Mitch Winehouse. “Për të parë vajzën tonë sërish në skenë është diçka e veçantë që nuk mund të thuhet […]

Zbulohet shkaku i sherrit mes reperëve Drake e Kanye West

• e shtunë, 13 tetor 2018 9:42 e pasdites

Zbulohet shkaku përse dy reperët janë zënë. Drake ka akuzuar Kanye West se ka qënë ai që i ka dhënë informacione duke zbuluar se mbante të fshehtë lindjen e djalit. Gjatë pjesës së parë të programit televiziv “The Shop”, Drake tha se kishe pasur aq besim te Kanye sa i kishte treguar për djalin dhe problemet që kishte me nënën e tij. Një tjetër arsye e zënkës së dy reperëve të famshëm është dhe kënga ‘Lift Yourself’ që këndohet nga West. Drake shprehet se shoku i tij e kishtë bërë për të këngën, por në fund ai ndryshoi mendje. Dy reperat kanë qenë të përfshirë në një mosmarrëveshje prej shumë kohësh. Vetëm para disa javësh, u përfol se bashkëshortja e […]

Komentet në rrjetet sociale, Julia Roberts: Janë mizore, negativiteti më ka lënduar

• e shtunë, 13 tetor 2018 7:39 e pasdites

E ngjitur mbi një shkëmb, me këpucë tenisi dhe një fustan madhështor tyl ngjyrë rozë, Julia Roberts buzëqesh, ajo që në një farë mënyrë e bëri të famshme, konsideruar buzëqeshja më trullosëse e Hollivudit. Kushtuar guximit, ky imazh është zgjedhur për kopertinën e Harper’s Bazar për numrin e muajit Nëntor. Megjithatë, Julia Robert rrëfen se është lënduar nga komentet negative në rrjetet sociale, referuar një fotoje ku ajo është pa truk, duke luajtur me letra me mbesën e saj Ema Roberts. Në intervistën e dhënë për revistën ajo thotë se pavarësisht moshës 50-vjeçare dhe ndërgjegjshmërisë për atë që është, ligësia e njerëzve i ka bërë keq. Disa nga komentet ishin se ajo po plaket keq dhe se pa truk duket […]

Provokon sërish Rita Ora

• e premte, 12 tetor 2018 5:30 e pasdites

Rita Ora i ka lënë pak imagjinatës me foton e publikuar së fundmi në llogarinë e saj në Instagram. Krejtësisht nudo, veshur vetëm një palë doreza lëkure të kuqe, të cilat i shtojnë dozat e trasgresivitetit, me duart që kanë mbuluar në mënyrë modeste pjesët intime, rita kishte qëllim promovimin e këngës së saj më të re “let you love me”. Fansat e kanë quajtur perëndeshë, me linja perfekte duke i dhënë notën 10. Por ka edhe të tjerë që e kanë komentuar të tepruar foton, pasi sipas tyre ajo nuk ka nevojë të heqë rrobat për tu dukur e bukur. Megjithatë rita ka ditur gjithmonë të tërheqë vëmendjen e publikut dhe  fotot nudo apo toples kanë qenë gjithmonë pjesë […]

“Ertugrul të sillet me forcë para gjykatës”

• e premte, 12 tetor 2018 2:01 e pasdites

Një gjykatë turke ka vendosur që aktori i njohur, Engin Altan Duzyatan, të sillet me forcë para trupit gjykues për të dhënë dëshminë e tij në lidhje me një grup hakerash që akuzohen se kanë vjedhur llogaritë e rrjeteve sociale të 58 personave VIP në Turqi. 18 persona, 3 prej të cilëve nën masën e sigurisë ‘arrest me burg’ po gjykohen për shantazh me qëllim përfitimin e shumave të mëdha të parave nga personazhet e njohur. Ata u vidhnin fjalëkalimet e rrjeteve sociale si Instagram dhe Twitter këngëtarëve dhe aktorëve turq, e më pas i shantazhonin. Në mesin e shumë personazheve të njohur që ranë pre e hakerave është edhe Neslişah Duzyatan, bashkëshortja e aktorit, Engin Altan Duzyatan i cili […]

First « 1 2 3 ... 44 45 46 » Last

News provider

TvProfil përdor cookie për të siguruar përvojë më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacion rreth cookies mund të gjenden këtu: privacy policy.