NEWS Page 45

Moda Pranverë – Verë 2019, stilistët propozojnë kapelet për vitin e ardhshëm

• e diel, 21 tetor 2018 9:57 e pasdites

Historikisht sinonim i elegancës, kapelet nuk kishin si të mungonin në javën e modës në Milano dhe Paris. Madje ato ishin protagonistet e koleksioneve Pranverë-Verë 2019. Gjithmonë në kuadër të gruas së sofistikuar, stilistët këtë vit kanë propozuar pak a shumë të gjitha stilet, nga klasiket tek modernet, ekstravagante apo retro. Ajo që ra në sy ishte kordelja himn i Bon Tonit. Por nuk mugonte edhe kapelja e kashtës, e pranishme jo vetëm në pasarela por edhe në garderobën e çdo vajze. Kapelet e punuara me dorë gjithashtu u prezantuan si simbol i sharmit retro, thurrjet me grep gjithashtu, apo edhe velin i cili i jep gruas tisin e ndrojtjes dhe misterit. Tv Klan

Aktorja diagnostikohet me sklerozë

• e diel, 21 tetor 2018 11:33 e paradites

Aktorja amerikane Selma Blair është diagnostikuar me sklerozë të shumëfishtë. Ajo e ka bërë publike vetë këtë fakt në një postim në rrjetet sociale. 46-vjeçarja thotë se me këtë sëmundje është diagnostikuar në muajin Gusht, por shprehet se simptomat i ka pasur për vite me radhë. Skleroza e shumëfishtë është një sëmundje e pashërueshme që prek trurin ose palcën kurrizore duke shkaktuar probleme me shikimin, me ekuilibrin dhe probleme muskulore. Shkaku i sëmundjes së saj është i panjohur, por ajo thotë se ndihet e lehtësuar që më në fund kishte zbuluar nga se vuante. Për sklerozën e shumëfishtë nuk ka shërim, por mund të trajtohet me medikamente apo me terapi fizike për të mbajtur nën kontroll simptomat që shkakton ose […]

“Despacito”, rekord historik

• e shtunë, 20 tetor 2018 11:30 e pasdites

Despacito e këngëtarit Luis Fonsi në bashkëpunim me reperin, Daddy Yankee është bërë kënga më e transmetuar e të gjitha kohërave. Tashmë ky hit ka hyrë edhe në librin e rekordeve të Guinness duke thyer jo vetëm një rekord, por shtatë të tilla dhe ka hyrë kështu zyrtarisht në historinë e muzikës. Përveç që ishte padyshim hiti më i madh i verës 2017, Despacito është cilësuar si kënga që ka qëndruar për më shumë javë në top listën Latine të Billboard, si videoja muzikore më e shikuar online  dhe videoja e parë në YouTube që ka arritur 5 miliardë shikime.“Nuk e kisha menduar kurrë se do të arrinte të bëhej hit botëror. Kur po shkruaja tekstin thjesht mendoja që ti bëja njerëzit […]

Xhensila Myrtezaj i jep fund pushimeve

• e shtunë, 20 tetor 2018 8:31 e pasdites

Pas ardhjes në jetë të Ajkës, prej disa muajsh Xhensila Myrtezaj nuk është shfaqur në asnjë skenë, apo program televiziv. Këngëtarja vendosi të shkëputej për të qëndruar pranë vajzës së saj, por vetëm 3 muaj më vonë përmes një postimi në “Instagram”, ajo njofton se sapo është rikthyer dhe do të jetë në një koncert në Vienë. “E rinis me koncertin tim të parë, pas një pauze të shkurtër”, shkruan këngëtarja në profilin e saj. Kënga e fundit e Xhensilës është bashkëpunimi me Ardian Bujupin, 4 muaj më parë./tvklan.al

Eastwood rikthehet me “The Mule”

• e shtunë, 20 tetor 2018 5:35 e pasdites

Për çdo film të prodhuar vitet e fundit nga Clint Eastwood thuhet se me gjasë do të jetë i fundit, për shkak të moshës së tij, por në fakt katër herë fituesi i çmimit Oscar demonstron gjithmonë të kundërtën. Madje filmin e tij më të fundit “The Mule”, e ka përfunduar më herët se afatet, i njohur tashmë si standardi Eastwood. Në kinematë amerikane do të dalë më 14 Dhjetor. Bazuar në një ngjarje të vërtetë, filmi tregon historinë e Earl Stone, interpretuar nga Eastwood, një 80-vjeçar i vetmuar, i mbetur trokë pas mbylljes së biznesit, që detyrohet të bëjë transportuesin e drogës për një kartel meksikan. Ngarkesat sa vinin dhe rriteshin, deri sa tërheqin vëmendjen e një agjenti të […]

Rihana refuzon Super Bowl

• e premte, 19 tetor 2018 11:59 e pasdites

Rihana ka refuzuar ftesën për të performuar në shfaqjen e shumëpritur të  Super Bowl, një vendim i marrë nga këngëtarja për të mbështetur dhe për t’i shprehur solidaritetin Colin Kaepernick. 30-vjeçari ishte lojtari i parë që u gjunjëzua gjatë himnit kombëtar të Shteteve të Bashkuara, në shenjë proteste ndaj brutalitetit të policisë amerikane kundër afrikano-amerikanëve dhe pabarazisë racore. Akti u ndoq edhe nga lojtarë të tjerë dhe më pas u kritikua nga Presidenti Donald Trump. Që prej atij momenti, Kaepernick ka qenë pa një ekip që kur zgjidhi kontratën me San Francisco në Mars të 2017. Në vend të këngëtares nga Barbados tashmë në shfaqen që mbahet në Shkurt në Atlanta do të përformojë Maroon 5. Tv Klan

Ferhat rikthehet në ekran

• e enjte, 18 tetor 2018 6:46 e pasdites

Një serial i ri do të rikthejë në ekran së shpejti Ferhatin e “Dashuri Bardh e Zi”. Superproduksioni i kompanisë TMC sjell sëbashku aktorët e mirënjohur turq Ibrahim Çelikkol, Kerem Bursin, Ozge Gurel dhe Oyku Karayel. Seriali titullohet “Dyshja e Mrekullueshme” dhe do të nisë transmetimin premierë së shpejti në Kanal D. Pasi traileri i serialit u pëlqye shumë, media ka publikuar edhe fotot e para nga sheshi i xhirimeve. Çelikkol dhe Bursin, dy ndër aktorët turq me fizikun më të mirë, premtojnë skena plot aksion në serialin e ri ku nuk do të mbesë pas as tema e dashurisë. /tvklan.al

Modelet e Victoria’s “vuajnë” nga uria

• e enjte, 18 tetor 2018 5:15 e pasdites

Vetëm pak javë nga shfaqja e shumëpritur e Victoria’s Secret, topmodelja Bridget Malcolm sulmon ashpër firmën e veshjeve intime. 25-vjeçarja akuzon kompaninë se promovon modelet të cilat “vdesin” urie. Ajo kujton kohën kur ishte pjesë e shfaqjes në 2015 dhe 2016, duke thënë se para spektaklit modelet bëjnë shumë stërvitje dhe ushqehen pak. Bridget akuzon Victoria’s Secret se i shtyn modelet të kërkojnë standarde thuajse të pamundura të bukurisë, duke i bindur se e bukura qëndron pikërisht në një trup nenpeshë. Topmodelja nuk është e vetmja që lëshon akzua ndaj Victoria’s Secret. Kohët e fundit edhe Robyn Lawley bëri thirrje për bojkotim të shfaqjes, pasi kompania ka refuzuar për të qindtën herë pjesëmarrjen e modeleve të kolme. Tv Klan

Aktorja e Kosem përfundon në spital

• e mërkurë, 17 tetor 2018 9:49 e pasdites

Aktorja e njohur turke Aslihan Gurbuz është detyruar t’i nënshtrohet një operacioni kirurgjikal pas shqetësimeve me hernien. Operacioni mësohet se ka kaluar me sukses dhe aktorja e njohur si Halimeja e serialit Sulltanesha Kosem, që aktualisht transmetohet në Tv Klan, ka qetësuar ndjekësit me një foto nga spitali pasi nuk ka arritur të paraqitet në sheshxhirimin e serialit të saj të ri. “Në mënyrë që të shërohem sa më parë më duhet të rri shtrirë për pak kohë. Gjithçka po shkon mirë, mos u shqetësoni”, shkroi Gurbuz në rrjetet sociale. Aktorja e cila aktualisht luan rolin e Mervesë në serialin “Ufak Tefek Cinayetler” do të qëndrojë për dy javë larg seteve të xhirimit. 35-vjeçarja pritet të dalë shpejt nga spitali […]

Çmendet “Melania Trump”

• e martë, 16 tetor 2018 10:03 e pasdites

Një zëdhënëse e Melania Trump ka bërë thirrje për bojkot ndaj reperit T.I. pasi ky i fundit publikoi një video ku shfaqej një modele e ngjashme me Zonjën e Parë teksa zhvishej në Zyrën Ovale. Në videon promocionale për albumin e ri të T.I., modelja mban veshur një xhaketë ku shkruan “Mua vërtetë nuk ma ndjen, po ty?” në referencë për një veshje të ngjashme që Melania Trump kishte veshur më herët këtë javë në Teksas. “Si mund të pranohet kjo? E përshitë, bojkotoni T.I.”, shkroi zëdhënësja e Zonjës së Parë, Stephanie Grisham, ndërsa vetë Melania Trump e shpërndau në Twitterin e saj këtë postim. Në një prononcim për “Fox News”, Grisham tha se “Ju pëlqen apo jo, ajo është […]

First « 1 2 3 ... 43 44 45 46 » Last

News provider

TvProfil përdor cookie për të siguruar përvojë më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacion rreth cookies mund të gjenden këtu: privacy policy.